NASZ ZESPÓŁ

IWONA KOWALCZYK

ADWOKAT

Zawsze chciałam stworzyć Kancelarię, która jest profesjonalna, ale jednocześnie nie jest oderwana od problemów zwykłych ludzi.

Jestem absolwentką prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Aplikację adwokacką odbyłam przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu i uzyskałam wpis na listę adwokatów w 1997 roku. Od tego czasu prowadzę własną praktykę adwokacką. Jestem laureatką konkursu Forbes Profesjonaliści 2013 – Zawody Zaufania Publicznego w kategorii adwokat.

Po latach wykonywania zawodu adwokata skoncentrowałam się na tym, co najbardziej lubię – czyli na prawie cywilnym i rodzinnym. W tym zakresie posiadam największe doświadczenie. Prowadzę również szereg spraw z zakresu prawa karnego – w tym gospodarczego i skarbowego.

W mojej pracy skupiam się przede wszystkim na tym, aby wysłuchać Klienta i zrozumieć jego problemy oraz potrzeby. Do Klientów staram się podchodzić z odpowiednią wrażliwością – w szczególności, iż najczęściej znajdują się w trudnej sytuacji życiowej lub majątkowej. Zdaję sobie sprawę, iż każda sprawa ma swój indywidualny charakter i wymaga analizy – jeszcze przeciwniczką generalizowania.

Dokładam starań, aby zawsze był poinformowany na jakim etapie jest jego sprawa, dlatego wykorzystuje wszelkie nowoczesne formy komunikacji z Klientem. Uważam, że odpowiednia i bieżąca komunikacja ułatwia współpracę i przynosi wymierne korzyści. Ponadto wychodzę z założenia, iż najlepiej jest podjąć kontakt z odpowiednim wyprzedzeniem – a nie zwlekać do ostatnich chwili. Tylko takie działanie może uchronić Klientów przed negatywnymi konsekwencjami.

Prywatnie jestem mężatką i mamą dorosłej córki. W wolnym czasie najbardziej lubię wypoczywać w ogrodzie.

PRZEJDŹ DO KONTAKTU

ANNA STACHOWIAK-GAUDEN

ADWOKAT/RADCA PRAWNY

Lubię pomagać Klientom w rozwiązywaniu ich problemów, ale najbardziej mnie cieszy, gdy uda mi się ich od nich wcześniej uchronić.

Jestem absolwentką prawa Wydziału Prawa i Administracji UAM z 2001 roku. Po ukończeniu studiów odbyłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Na listę adwokatów zostałam wpisana w 2005 roku.

W 2012 roku uzyskałam także wpis na listę mediatorów przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie, a także wpis na listę stałych mediatorów sądowych w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Jestem jednym z pierwszych adwokatów w Polsce, którzy uzyskali ten tytuł.

Jestem gorącą wielbicielką alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów. Uważam, że zawsze warto najpierw porozmawiać z klientem i pokazać mu, że często są inne sposoby uniknięcia sporu i nie zawsze droga sądowa jest najlepszym rozwiązaniem w sprawie. W przypadku jednak, gdy droga sądowa jest konieczna, potrafię zdecydowanie bronić interesów osób, które reprezentuję.

Prowadzę sprawy cywilne i gospodarcze. Szczególną częścią mojej pracy są jednak sprawy rodzinne, w tym rozwodowe, których prowadzę obecnie bardzo dużo. Staram się wykazać w nich właściwą wrażliwością, nie zapominam o emocjach stron, ale zwracam uwagę także na potrzeby dzieci. Udzielam porad prawnych w języku angielskim – tym języku mogę także poprowadzić mediacje.

Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci. Bardzo lubię podróże na wschód, działam społecznie w kilku organizacjach pozarządowych, a także wspieram fundację pomagającą Polakom mieszkającym poza wschodnią granicą naszego kraju.

PRZEJDŹ DO KONTAKTU

PIOTR KAŁUŻNY

ADWOKAT

Jestem zwolennikiem teorii, iż nie ma sytuacji bez wyjścia.

Studia prawnicze ukończyłem na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu – natomiast aplikację adwokacką odbyłem przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu. Usługi prawne świadczę od 2013 roku, przy czym od 2017 roku w ramach własnej Kancelarii Adwokackiej.

Wychodzę z założenia, iż z każdej sytuacji można znaleźć rozsądne wyjście. Zawsze staram się uważnie wysłuchać Klientów – dzięki czemu mogę w sposób pełny przedstawić im możliwe opcje. Stawiam na szczerość, więc zawsze informuję Klientów o możliwych ryzykach – aby w sposób najbardziej świadomy mogli podjąć decyzję.

Jeżeli istnieje taka możliwość zachęcam Klientów do podjęcia rozwiązań ugodowych. Przy czym jeżeli takiej możliwości nie ma – lub podjęte próby ugodowe nie przyniosą zadowalającego rezultatu –podejmuje odpowiednie kroki w celu ochrony Ich interesów.

W ramach własnej praktyki świadczę przede wszystkim usługi z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, gospodarczego i karnego (w tym karno-skarbowego).  Doświadczenie w zakresie powyższych spraw nabyłem jeszcze przed podjęciem własnej praktyki – świadcząc usługi w innych poznańskich Kancelariach.

Współpracuję zarówno z osobami fizycznymi, jak i przedsiębiorcami. Zdaję sobie sprawę, iż Klienci instytucjonalni i ich sprawy posiadają odmienny charakter.  Uważam, iż w celu zagwarantowania najwyższej jakości świadczonych usług, jak i ochrony interesów Klientów, najlepszym rozwiązaniem jest stała współpraca – dzięki temu możliwe jest uniknięcie wielu ewentualnych przyszłych problemów.

Prywatnie jestem mężem i ojcem. Wolny czas staram się spędzać wspólnie z synem.

PRZEJDŹ DO KONTAKTU